Ersağ Şirket İlkeleri

1.Tanımlar
1.1 Ersağ Organizasyon Temizlik Kozmetik Ürün. Paz. San. ve Tic.Ltd.Şti.Şirket ilkeri boyunca Ersağ anılacaktır.
1.2 MÜŞTERİ:Ersağ Organizayon Şirketine üye olan ve Ersağ Temizlik ve Kozmetik ürünlerini alıp kullanan kişilerdir.
1.3 ÜYE:Ersağ Şirketine bir sponsor vasıtasıyla hiçbir üyelik bedeli ödemeden ürün alımı için kayıt yaptıran kişilerdir. 100 TL’ nin altındaki ürün alımlarında Ersağ Şirketinin Network Marketing sisteminde herhangi bir kariye ulaşmamış kişilerdir.
1.4 SPONSOR:Ersağ Şirketine üye/müşteri olarak kayıt yaptırmış, şirketten ürün alan, kendisine üye yapan ve yaptığı üyelere ürün kullanımı ve sistemle ilgili bilgi veren kişilerdir.
1.5 ERSAĞ PUAN:Şirketten her alınan ürünün parasal değeridir.(Bir puan 50 Tl’dir.)
2.ŞİRKET
2.1 Ersağ Bağımsız Üye ve Sponsor vasıtasıyla kendi ürettiği temizlik ürünlerinin kullanımını tavsiye etmesiyle,ekip pazarlama üzerine inşaa edilmiş kazanç sistemi ile çalışır,her üye ve Sponsora eşit ürün temini ve imkanı sunar.
2.2 Ersağ,temizlik rünleriyle ilgili faaliyetlerine 10/06/2006 tarihinde Denizli’de başlamıştır ve 2004 yılından itibaren Denizli Ticaret Odası üyesidir.
2.3 Ersağ Sİpariş Formu üzerinde bulunan (kendisi ürettiği)ürünlerin dağıtımını ve satışını yapmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.Bu ürünlerin artması yada listeden çıkarılması olasılığı vardır.
2.4 Ersağ üye ve sponsorların kullanımı veya satış yapması amacı ile çok katlı satış sistemiyle çalışmaktadır.
2.5 Ersağ şirketinde Üye/Sponsor olarak çalışanların hiç birisinin şirketle bir bağlantısı yoktur.Şirket çalışanı değildir.Bu kişiler tavsiye ederek kullanımını sağladığı temizlik ürünlerinden şirketten indirimli ürün alma hakkı ve ayrıca kariyerlerine göre de yardımcı olduğu üyelerin satışlarından prim alırlar.
2.6 Bütün üyeler,üyelik formunu doldurup imzaladıklarında,üyelik formunun arkasındaki bilgilerle beraber bu ilkeleri kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca Şirketin kendi resmi veb sayfası olan www.ersag.com.tr adresindeki üyelik şartlarını kabul etmeden üye olamazlar.
3. PAZARLAMA PLANI
3.1 Ardışık iki ay içerisinde ferdi yada ekibiyle beraber 2-30 puan arası yapan üyeler %10 Kariyer seviyesine çıkarak %10 liderlik primi kazanma hakkını elde ederler.
3.2 Ardışık iki ay içerisinde 31-60 puan yapan üyeler %15 Kariyer seviyesine yükselerek;%15 liderlik primi kazanırlar.
3.3 Ardışık iki ay içerisinde 61-120 puan yapanlar %21 Kariyer seviyesine çıkarlar.%21 liderlik primi kazanma hakkını elde ederler.
3.4 Ardışık iki ay içerisinde 121-200 puan yapanlar Öncü Yardımcı seviyesine çıkarak;%27 liderlik primi kazanırlar.
3.5 Ardışık iki ay içerisinde 201 puan ve sonrasında,Öncü seviyesine ulaşarak %33 prim alma hakkı kazanırlar.
3.6 Öncü üzeri prim kazançları birinci nesil Öncüden %6 ikinci nesil Öncüden %4 ve üçüncü nesil Öncüden %2 primkazanırlar.
3.7 Öncü üzeri prim değişik isimler altında arttırılması ve düzenlenmesi,Öncülerimizin katılımları ve oylamasıyla yapılabilir.
3.8 Bahsedilen liderlik primleri bir sponsorun kendisine bağladığı üye/müşterinin Ersağ Şirketinden alım yapmaları halinde, bu alımlardan sponsorun kariyerine göre ve Ersağ Şirketinin Network Marketing sistemindeki sıralama şekline göre ödenir.
4.PAZARLAMA PLANINDA YÜKSELME
4.1 Bir Distribütörün üyeliği sona ermedikçe yada istifa etmedikçe çıktığı kariyerden düşmez.
4.2 Bir Üye/Sponsor ait olduğu gruptan başka bir gruba devri yapılmaz.
4.3 Öncü kariyerine gelen kişilerin sertifika ve rozetleri şirketin düzenlediği büyük seminerlerde takdim edilir.
4.4 Bir Üye/müşteri ardışık iki ay içerisinde 2 puan tamamladığında ekip çalışması yaparak yeni üyelerine sponsorluk yapabilir.Bu puana ulaşamayanlar asla ekip çalışması yapamazlar.
4.5 Üye sponsoruyla aynı ay içerisinde Öncü seviyesine çıkarsa Sponsor Öncü çıkan üyesinin haricinde o ay içerisinde 50 puan yapmak zorundadır.Yapamayan sponsor Öncü seviyesine çıkamaz Öncü Yardımcı seviyesinde kalır.İlerleyen dönemlerde Öncü çıktığında tekrar ekibinin sponsoru olur.
5. AKTİFLİK
5.1 Bir Distribütör aktif olabilmesi için içerisinde bulunduğu ayda kariyerine göre K.D.V dahil olmak üzere 50 TL ile 250 TL aktiflik yapmak zorundadır.Yapamayan Distribütöre prim ödenmez onun alacağı prim üst sponsora ödenir.Aktiflik distribütörün kendi alımları olduğu gibio ay için kendisinin yaptığı üyenin ilk 2 puanda aktifliğine sayılır.
6. BAŞLAMA
6.1 Ersağ şirketine 18 yaşını doldurmuş her kişi başlayabilir.
6.2 Üye olarak başlayıp sponsor konumuna gelen kişilerin eşleri sadece kendi altına üye olabilirler.Eşlerden biri bir başka sponsor altında çalışıyor ise farkedildiğinde ilk üye olan eşin alt ekibine, sonra üye olan eşin kariyerine bakılmaksızın bağlanır.
6.3 Üye seviyesindekiler ya da ürün kullanan müşteriler prim kazanamaz.Organizasyon kuramaz.
7. PRİMLER
7.1 Primler K.D.V dahil üye alış fiyatından yapılır
7.2 Primlerden resmi vergiler kesildikten sonra ödeme yapılır.
7.3 30 TL’nin altındaki primler bloke eidlir,30 TL tamamlandıktan sonra ödenir.
7.4 Ait olduğu ay içerisinde aktiflik şartını yerine getirmeyenlere prim ödenmez.Primleri Sponsora yansır.
7.5 Aynı seviyede olan kişiler birbirlerinden prim alamazlar.Ama kendi alımlarından yada seviyesi aynı olduğu üyesinin haricindeki diğer üyelerden prim alırlar.
7.6 Prim ödemeleri mücbir sebepler dışında takip eden ayın 20 sinde yapılır.
7.7 Öncü seviyesine ulaşan üye/müşterilerimiz altında öncü seviyesine ulaşmış kişiler var ise onlardan prim kazanabilmesi için ardışık üç ayın toplamında Öncüleri hariç ekip puanı en az 60 olmalıdır.Aksi takdirde nesiller arası öncüsünden prim hakkı doğmaz.
7.8 (7.7) maddesindeki ardışık 3 ay olayında takibi 4. ayında ardışık3 ay puanı 60 puan olduğunda tekrar Nesil Öncülerinden prim almaya devam eder.Hak edilmeyen primler bir Üst Sponsora yansır.
8. ÜRÜN İADESİ
Aşagıdaki kurallar TÜKETİCİ KORUMA KANUNUNA VE TÜKETİCİ HAKLARINA aykırı olmamak üzere düzenlenmiştir.
8.1 Almış olduğunuz ürünleri teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
8.2 İadeler orijinal kutu ve ambalajlarda olmak zorundadır.
8.3 Orijinal kutu ve ambalajları bozulmuş başka bir müşteri tarafından kabul edilmeyecek durumda olan ürün iadesi kabul edilmeyecek durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
8.4 Ürün iadesi edilmesi için ürünlerin kilitli kapakları açılmamış olmalıdır.
8.5 Ürün iade edilmek istendiğinde şirketimize telefon,faks,cep telefonu ile ulaşarak size gönderilen kargo teslim tutanağı ve üç adet fatura 7 gün içerisinde şirketimize iade edilmiş olmalıdır.Fatura aslı gönderilmez ise K.D.V. varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.
8.6 İade etmek istediğiniz ürünler ayıplı ise kargo bedeli firmamıza aittir.
9. EĞİTİM
9.1 Şirket kendisi istediği ilde seminer ve toplantı düzenler ve bu ürün tanıtım seminerlerine katılım ücretsizdir.
9.2 Öncü ve üzeri kariyerdeki kişiler kendileri seminer düzenlediğinde herkese katılımın açık olması ve ücretsiz olması önerilir.
9.3 Şirket belirli aylarda genel katılımın olduğu toplantılar düzenleyebilir.Bu toplantılar yatılı olup ücretlidir.
9.4 Öncü Yardımcı ve Öncülerimizin kendilerinin yaptığı ürün eğitim seminerlerindeki kullandıkları slayt,doküman ve afişleri şirket tarafından kabul görmüş olmalıdır.Slaytlarda asla abartılı sözler,müşteriyi yanıltıcı bilgiler olmamalıdır.
10. MİRAS YA DA ÜYELİK DEVRİ
10.1 Üyemiz yada Sponsorun ölümü halinde birinci derecedeki varisine kazanılan tüm aklar aynen devredilir.
10.2 Mirasçının 18 yaşını doldurmuş olması şarttır.
10.3 Birden fazla mirasçının bulunması halinde aralarında anlaşıp yazılı olarak şirketimize bildirilen mirasçı hak sahibi sayılır.
10.4 Birden fazla mirasçısı olup da aralarında anlaşılmazsa öncelik eşine yoksa en büyük çocuğa verilir.
10.5 Mirasçıların kazanılan kariyerinden prim alabilmesi için aktifliğini yapması ve şirket ilkelerine göre çalışması istenecektir.
10.6 Vefat eden Üye/Sponsorun eş ve çocukları yoksa kardeşleri arasında (10-3 ve 10-4) maddeler uygulanır.
10.7 Bekar olup da üye olan şahıslar evlilik halinde verecekleri dilekçeyle üyelik kimin üzerinde yapılacaksa ona devredilir.Eşler sadece birbirine üye olabilirler.
10.8 (10-7) maddesini dışında hiçbir şekilde üyelik devredilemez.
10.9 Şirket eşlerden kim üye ise onu muhatap sayar.
10.10 Boşanma halinde üyelik durumu;üye olup bizde üyelik numarası olan eş üye sayılır.
10.11 Boşanma halinde eşlerin her ikiside üye ise boşanma belgelerini ibraz eden eş işe devam etmek isterse dilekçe yollayarak talebi doğrultusunda istediği sponsorla çalışabilir.
11. FESİH
11.1 Şirket tarafından fesih,bir üyenin bütün imkanların şirket tarafından sona erdirilmesidir.Fesihle beraber prim alma sponsor haklarıda biter.Fesihle ilgili karar,Disiplin kurulunun onayı ile gerçekleşir.
11.2 Fesih şirket ilkelerini ihlal edenler için uygulanır.
11.3 Ayrıca ürünlerin kullanımı,kazanç ve organizasyonla ilgili yanıltıcı bilgiler vermek fesih sebeplerindendir.
11.4 Bir sponsor kendi üyeliğini sona erdirmek isterse şirketimize vereceği yazılı dilekçesi geçerli olacaktır.
11.5 Ersağ şirketinin ürünleriyle başka firmaların ürünlerinin bir arada tanıtılması yasaktır.
11.6 Şirketten alınan ürünler,tavsiye edilen fiyatların altında ve üzerine satılması yasaktır.
11.7 Üyelik formundaki Sponsor değiştirilemez.Üyelik formundaki Sponsoru değiştirmek için istifa edip iki yıl aradan sonra tekrar üye olunabilir.
11.8 Ardışık üç ay aktif olmayan üyeler dördüncü ayında aktif olmak isterlerse,yapmakta oldukları aktiflik iki katına çıkar.
11.9 Öncü ve Öncü üzeri kariyerdeki kişiler şirketin düzenlediği toplantı ve seminerlere katılmak zorundadırlar.Şirketin bu toplantılarına 2 kez üst üste katılmayan Öncü ve Öncü üzeri kariyerdeki üye/müşterilerimize takibindeki ayda alt ekibinden aldığı liderlik primi ödenmez.
11.10 Hiçbir üye başka bir üyenin çalışmalarına müdahele edemez.Başka sistemlerin çalışmalarını kötüleyemez.Başka üyelerin çalışmalarını engelleyen üyelerin üyelikleri uyarılarak fesih edilir.
11.11 Şirketin izni olmadan şirket ürünleri sistemiyle ilgili broşür,el ilanı,web sayfası, kartvizitlerde abartılı sözler ve ifadeler,ürünü uygun olmayan yerlerde tanıtmak,sergilemek,rafta teşhir etmek yasaktır.Bunu yapanlar uyarılırlar.Devam edenler Disiplin Kuruluna sevk edilerek üyelikleri fesih edilebilir.
11.12 Şirket ve ürünler aleyhinde kötüleyici ve küçük düşürücü sözler sarfeden üye ve sponsorların üyelikleri fesih edilir.
11.13 Şirket ilkelerine göre ERSAĞ ürünlerinin tanıtımını yapan öncülük seviyesine gelmiş sponsorlarımızın başka bir şirketin ürünü ile beraber şirketimizin ürününün tanıtımını yapan kişiler uyarıldıktan sonra hala devam etmeleri halinde üyelik fesih sebebidir.
11.14 Üye yada sponsor bir yıl içerisinde hiç aktif olmadıysa ve herhangi yazılı bir mazaret bildirmediyse dilekçe gönderdiği takdirde alt ekibindeki üyeler bir üst sponsora geçer.Geçirilen üyeler öncü ise sponsorunun kariyer atlamasına sayılmaz. Üye ya da sponsor çıktığı kariyeri kaybetmez.
11.15 Ekibi üst sponsoruna bağlanan üye ya da sponsor yeni ekip oluşturabilir.Eski ekibine sponsorluk yapma hakkını kaybeder.
11.16 Üye yada sponsor 2 yıl boyunca hiçbir şekilde kendinde ve ekibinde aktiflik yapılmadığı takdirde, farklı bir sponsor altında aktif hale getirilebilir.

12. ÜRÜN TEMİNİ
12.1 Şirketimiz hiçbir Üye/Sponsorumuzun stoklu çalışmasını önermez.
12.2 Kişi haftanın altı iş günü firma genel merkezinden ürün ve basılı malzeme siparişi verebilir.
12.3 Şirketten alınan basılı malzeme ve boş aparatlar puana tabi değildir.
12.4 Şirketten ürün siparişi vermek için telefon,faks veya internet ile yada şahsen ürün temini yapılır.
12.5 Ürün temini şahsen yapılmayacaksa ürün sevkiyatı için gerekli bilgiler yazılı olarak bildirilmek zorundadır.

13. ÜRÜN SİPARİŞİ İÇİN ÖDEME YAPILMASI
13.1 Her bir sipariş için sipariş veren kişi;kredi kartı,banka havalesi yada posta çeki olarak ödeme yaptıktan sonra kargosu çıkarılır.Başka birinin kredi kartı kullanılması yasaktır.
14.DÜZENLEME Şirket İlkelerimizin “Başlama” başlıklı madde 6.2 de düzenleme;
14.1 Şirket İlkelerimizin “Başlama” adlı maddesinde yer alan, madde 6.2′ deki “eşler, sponsor olan eşinin haricinde başka bir yere üye olamaz.” cümlesiyle devam eden ilkemizde görülen lüzum üzerine Şirket Yönetim Kurulumuz’un 01 Haziran.2014 tarihinde almış olduğu kararla madde 6.2′ ye ilave olarak; aynı evde oturan ya da aynı evde ikamet etmeyen , aynı anne ve babadan olmuş, aynı soyadını taşıyan 18 yaşını doldurmuş üye olma hakkını elde etmiş kişiler anne ya da baba, herhangi birisinin sponsorluğuna bağlı olarak üye olabilirler.Başka sponsora üye olmaları aynen eşlerde olduğu gibi yasaktır.